2K

 

ŞERİFE BACI İSTİKLAL KOŞUSU – 2K  HALK KOŞUSU

 1. Genel Bilgi

ŞERİFE BACI YOL KOŞUSU TEKNİK BİLGİ

TARİH: 25 AĞUSTOS  2019

SAAT: 08.30

START VE  FİNİŞ:  ŞERİFE BACI ANITI ÖNÜ

GÜZERGAH:  İnebolu  Merkezde bulunan Şerife Bacı Anıtı önünden başlayarak , Cide yoluna doğru  gidilerek İstiklal Yolundan dönülerek tekrar başladığı yer olan Şerife Bacı  Anıtı önünde son bulacaktır.

TEK YARIŞ OLUP AYRI TASNİF YAPILACAKTIR.

MESAFE  : 2 KM OLACAKTIR.

TEKNİK TOPLANTI ve CHİP DAĞITIMI:  24 AĞUSTOS  2019  tarihinde İnebolu Gençlik Hizmetleri ve İlçe Kapalı  Spor  Salonunda yapılacaktır. 

FESTİVAL: 24  AĞUSTOS  CUMARTESİ AKŞAMI Sporcuların Meşaleli  yürüyüşü,  Folklor Ekipleri gösterisi ile  yapılacaktır.  Gösteri  BALKANLAR TV’den  CANLI  yayınlanacaktır. 

 1. Katılım Şartları

      2 km Halk koşusu ve kadınlara özel bir yarış olacaktır. Kadınlar yarışına katılacak olan sporcular  Şerife Bacı giysileri  ile kucağında çocuk ve sırtında mermilerle yarışacaklardır. 

 1. Kayıt

      a) Kayıt şekli

Koşuya sadece kayıtlı koşucular katılabilir. Kayıtlar  serifebacikosusu.com web sitesi üzerinden gerçekleştirilecektir. Son kayıt tarihi 25 Ağustos 2019  Cuma günüdür. Kayıt Kontenjanı 500 kişidir. Bu tarihten sonra veya yarış alanında kayıt alınmayacaktır. Organizasyon belli koşullarda ek sporcu kaydı yapma hakkına sahiptir.

Yapılan her kayıt kişiye özeldir. Kayıt devrine veya bir katılımcı yerine başka birisinin koşmasına izin verilmeyecektir.

     b) Kayıt Ücreti

2 km koşusu yalnızca  ÜCRETSİZ  dir.

  Katılan tüm sporculara

-Anı madalyası olarak İstiklal Madalyası

-T-shirt

-Çanta

-Madalya

-Kategorisine göre para ödülleri

-Göğüs numarası

 

 1. Koşu Paketinin Teslimi

İlerleyen tarihlerde açıklanacaktır.

      5.Koşu Startı

Koşu 25 Ağustos  2019 tarihinde saat 08:30’da Şerife Bacı Anıtı önünde başlar. Katılımcıların koşu başlangıcından en geç 30 dk. önce (08:00) başlangıç alanında olmaları gerekmektedir.

Başlangıç alanında, katılımcıların giysilerini değiştirebilecekleri yerler ve çanta teslim bölgesi yer alacaktır. Katılımcılar teslim ettikleri çantalarını göğüs numaralarını göstererek koşu sonunda geri alabilirler. Çanta teslim bölgesine çantalarınızı teslim edebilirsiniz.

GÜZERGAH:  İnebolu  Merkezde bulunan Şerife Bacı Anıtı önünden başlayarak , Cide yoluna doğru  gidilerek İstiklal Yolundan dönülerek tekrar başladığı yer olan Şerife Bacı  Anıtı önünde son bulacaktır.

     6.Sporcu Sağlığı

Yarış organizasyonu, baş gösteren kötü hava koşulları oluşması durumunda (örn. yoğun sis, fırtına) katılımcıları tehlikeye atmamak ve sağlıklı koşullarda koşmalarına olanak sağlamak amacıyla koşuyu durdurma, kısaltma veya iptal etmeyi de içerebilecek değişikleri yapma hakkına sahiptir. Bu tür değişiklikler olduğu taktirde koşu öncesinde veya koşu sırasında ara noktalarda katılımcılara bildirilecektir. Katılımcılar verilen kararlara uymakla yükümlüdür.

Yerleri koşu öncesinde duyurulmak kaydıyla, koşu boyunca önemli ara noktalarda ve organizasyonun gerekli gördüğü yerlerde medikal destek ve arama kurtarma ekipleri bulunacaktır. Bu ekipler gerekli gördükleri takdirde katılımcıları sağlık kontrolünden geçirebilir ve koşmaya engel veya sağlık açısından riskli bir durum olduğuna kanaat getirdiklerinde ilgili katılımcıların koşuya devam etmesini engelleyebilir. Katılımcılar verilen kararlara uymakla yükümlüdür.

   7.Diskalifikasyon ve Cezalar

Aşağıda listelenmiş olan davranışlar doğrudan diskalifiye sebebidir:

 • Herhangi bir ara noktadan geçmemek.
 • Kestirme yol veya yöntem (örn. taşıt) kullanmak.
 • Ara noktalar haricinde destek almak.
 • Yardıma ihtiyacı olan bir katılımcıyı yalnız başına bırakmak ve yardım etmemek.
 • Doğal ortamı tahrip etmek veya çöp atmak.
 • Sağlık personeli tarafından kontrol edilmeyi reddetmek.
 • Sağlık personeli, arama-kurtarma ekipleri veya organizasyon tarafından verilen kararlara (örn. yarışa devam etmeme), uyarı ve yönlendirmelere uymamak.
 • Zorunlu malzemeleri bulundurmamak veya organizasyon tarafından kontrol edilmelerini reddetmek.

Diskalifiye edilen koşucuların koşuya devam etmesine izin verilmez.

8.Sonuçlar

Koşu sırasında kısmi ve sonrasında kesin sonuçlar serifebacikosusu.com web sitesinden yayınlanacaktır.

 

9.Ödüller

Ödül Yoktur.

10. Görsel Materyal Hakları ve Kullanımı

Kayıtlı katılımcılar etkinlik boyunca çekilmiş olan fotoğraf ve videolarının organizasyon tarafından tanıtım amaçlı kullanılmasına izin vermiş sayılırlar.

11.Feragatname

Yarışmacılar  kendi istekleri ile kayıt olmuş katılımcılar koşu kurallarını ve bu kurallarda yapılabilecek değişiklikleri kabul etmiş sayılırlar. Organizasyon, katılımcılar tarafından gerçekleştirilen veya katılımcıların maruz kaldıkları maddi ve manevi zararlar ve kazalardan sorumlu tutulamaz.

 

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]